معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری قول داد: کمک ۳ میلیارد تومانی برای تامین زیرساخت مراکز رشد استان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری قول داد: کمک ۳ میلیارد تومانی برای تامین زیرساخت مراکز رشد استان

صبح دوشنبه 17 آبان ماه، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با هیئت همراه خود وارد استان خراسان جنوبی شدند و با همراهی استاندار خراسان جنوبی، رئیس پارک علم و فناوری استان، دکتر امیرحسنخانی، فلاحتی و حجت الاسلام عبادی و دیگر مسئولان استانی به بازدید از فعالیت های صورت گرفته توسط پارک علم و فناوری خراسان جنوبی در سطح استان پرداختند.

در این بازدیدها معاون علمی و فناوری رئیس جمهور قول مساعد کمک 3 میلیارد تومانی برای زیرساخت های مراکز رشد استان را دادند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اگر مسئولان خراسان جنوبی ساختمانی را برای تامین فضای شرکت های کوچک فناوری خالی کنند تمام هزینه را ما پرداخت می کنیم و قول حمایت کامل را می دهیم. دکتر سورنا ستاری روز گذشته در حاشیه بازدیدهایی که داشت افزود: پارک برای ساخت و سازهای سالیانه خود بودجه می گیرد اما سیاست ما این است اگر استان ساختمانی را برای تأمین فضای شرکت های کوچک در حوزه فناوری خالی کند کل هزینه را بدهیم. وی با تأکید بر اینکه پارک علم و فناوری استان نباید مشکل فضا داشته باشد در صورتی که بسیاری از ساختمان های اداری استان خالی است، تصریح کرد: باید بینش و محیط کارآفرینی در استان به عنوان ارزش مد نظر قرار گیرد و حمایت های مالی تنها بخشی از حمایت های ویژه از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور می باشد و برای تقویت شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور نیاز به یک مجموعه حمایتی داریم. وی با اشاره به نقش پارک علم و فناوری خراسان جنوبی در حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور گفت: در خراسان جنوبی باید اکوسیستم و زنجبره ای برای حمایت از جوانان نخبه داشته باشیم و بسیاری از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور مشکل بازار فروش را دارند که البته بخشی از آن به خودشان برمی گردد. به گفتۀ وی در خراسان جنوبی شرکت های it بسیار خوبی وجود دارد که به کل کشور سرویس می دهند.

قول ۳ میلیارد تومانی برای تامین زیرساخت مراکز رشد

رئیس پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی درباره حضور مسئولان کشوری در استان عنوان کرد: حضور مقامات مسئول باعث می شود که پتانسیل ها را ببینند و بیشتر با ما آشنا شوند. دکتر محمدعلی ناصری افزود: همچنین موجب می شود که اگر می خواهند حمایت و کمکی داشته باشند با اطمینان بیشتری اجرایی کنند چرا که متوجه می شوند در جای درست مصرف می شود. وی اعلام کرد: یکی از مشکلاتی که ما داشتیم در حوزه کمبود زیرساخت و پایین بودن میزان استقرار شرکت ها در مراکز رشد بود که معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهوری قول دادند که حداقل ۳ میلیارد تومان کمک کنند تا این مشکل برطرف شود و ایشان در حضور استاندار محترم و دکتر امیر حسنخانی و حجت الاسلام عبادی نمایندگان مردم در مجلس قول مساعد در این زمینه دادند. به گفته وی همچنین شرکت ها مشکلات خود را بیان کردند و شرکت هایی که دانش بنیان هستند و زیرحمایت خود ریاست جمهوری هستند درخواست ها و مشکلات خود را بگویند تا برطرف شود.

نظرات

تاکنون نظری ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر، وارد حساب کاربری تان شوید و یا ثبت نام کنید.

اطلاعیه ها

آگهی فراخوان شناسایی و جذب کارگزار تخصصی فن بازار منطقه ای خراسان جنوبی
فراخوان جذب امریه سربازی در مرکز رشد واحدهای فناور طبس
چهارمین رویداد ملی “ایده بازار خوراک و نوشیدنی” برگزار می‌شود
وبینار آموزشی: تاثیر اپیدمی کرونا بر فضای کسب و کار